Reklamı kapat

Reklamı kapat
Gündem Ortası

İnterpol Başkanı kayboldu!

Fransa Polisi, Uluslararası Polis Teşkilatı INTERPOL’un başkanı Meng Hongwei’nin kaybolduğunu ve olayla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. Hongwei’nin Eylül ayı sonunda Çin’e gittiği ve o günden bu yana eşinin kendisinden haber alamadığı ifade edildi. Meng Hongwei’den haber alınamaması üzerine eşi kayıp başvurusunda bulundu. Fransız polisi de bunun üzerine başvuruyu kabul ederek soruşturma başlattı. 64 yaşındaki Hongwei […]

İnterpol Başkanı kayboldu!
02 Aralık 2018 - 18:30 'de eklendi.
>

Fransa Polisi, Uluslararası Polis Teşkilatı INTERPOL’un başkanı Meng Hongwei’nin kaybolduğunu ve olayla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. Hongwei’nin Eylül ayı sonunda Çin’e gittiği ve o günden bu yana eşinin kendisinden haber alamadığı ifade edildi.

Meng Hongwei’den haber alınamaması üzerine eşi kayıp başvurusunda bulundu. Fransız polisi de bunun üzerine başvuruyu kabul ederek soruşturma başlattı. 64 yaşındaki Hongwei Eylül ayının son haftalarında memleketi Çin’e gitmişti.

Fransa’nın Lyon kentinde yaşayan Hongwei, Çin’in eski Kamu Güvenliği Bakan Yardımcısı olarak görev almıştı. Hongwei, 2016 yılından bu yana Interpol’ün başında bulunuyor. Görev süresi 2020 yılında sona erecek olan Hongwei, INTERPOL’ün başında görev alarak dünyanın farklı ülkelerindeki polis ve güvenlik ekiplerini koordine ederek suçluları yakalıyordu.

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER