Connect with us

Gündem

Osmanlı tokadını sadece 3 bin 300 terörist yemedi!

Zeytin Dalı Harekatı’yla ilgili bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “3300 terörist, sadece onlar Osmanlı tokadını yemedi, başkaları da yedi. Bildiklerimiz çok, kağıda dökeceğimiz zaman da olacak.” dedi.

Published

on

Zeytin Dalı Harekatı’yla ilgili bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “3300 terörist, sadece onlar Osmanlı tokadını yemedi, başkaları da yedi. Bildiklerimiz çok, kağıda dökeceğimiz zaman da olacak.” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’da partisinin il kongresinde konuştu.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Sevgili Sakaryalılar, AK Parti teşkilatlarımızın kıymetli mensupları, değerli yol arkadaşlarım, sevgili gençler, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Az önce Bolu’daydık. Bolu’da da salon için salon dışı tıklım tıklım doluydu. Oradan da sizlere selamlar getiriyorum. Dışarıda şu salonun içinin en az iki misli Sakaryalı kardeşim vardı. Onları selamlamadan içeri giremezdim.

Buradan bu muhteşem salondan Bosna Hersek’teki, Kosova’daki, Arnavutluk’taki kardeşlerimi selamlıyorum. Yurt dışındaki tüm kardeşlerimize bizim için, Türkiye’nin başarısı için dua eden tüm mazlum ve mağdurlara sizlerin aracılığıyla selamlar gönderiyoruz. Bizim fiziki sınırlarımız başkadır, gönül dünyamızın sınırları bambaşkadır. Türkiye’nin anlamı 780 bin kilometre karenin katbekat fevkindedir. Biz Edirne’nin, Yozgat’ın meselesi ile hemhal olduğumuz kadar Kırım’daki, Kafkasya’daki, Afrika’daki kardeşlerimizin sıkıntıları ile de dertleniyoruz.

DÜNYAYI AYAĞA KALDIRAN OLMADIK
Milletmizle beraber tüm insanlığın huzuru için mücadele eden bir davanın neferleri olan gençlik sizleri de selamlıyorum. Biz birileri gibi çıkarları için dünyayı ayağa kaldıranlardan olmadık. Petrol, altın için coğrafyamızı kan gölüne çevirenlerden de olmadık. Terörle mücadele adına teröristlere destek verenlerden olmadık. Bebek cesetlerinin sahile vurmadığı, Akdeniz’in karanlık sularının kabristana dönüşmediği, daha merhametli bir dünyanın mücadelesini veriyoruz. Biz hiç kimsenin ötekileştirilmediği, baskı, zulüm, işkence görmediği dünyaya kavuşmanın mücadelesini veriyoruz. Bizim mücadelemiz ikbal değil, istikbal mücadelesidir. Her kardeşimin, arkadaşımın gayesi, kızıl elması budur. Bizim kızıl elmamız ilayı kelimetullahtır.

Afrin’deyiz, toprak almak için mi? Ülkemizi taciz eden teröristler var ya, işte biz o teröristleri kovalıyoruz. Zannediyorum 3 bin 500’e ulaşmıştır ama buraya gelmeden 3 bin 300’dü etkisiz hale getirilen rakam.

İHTİYAÇ OLDUĞU ANDA SEFER GÖREV EMRİ ÇIKARIRIZ

Komutana sordum, “İhtiyaç var mı?” dedim. Dedi ki “Hamdolsun iyi gidiyoruz.” İhtiyaç olduğu anda sefer görev emri çıkarırız, önce ben sonra da hep birlikte yola koyuluruz. Her şeye hazırız, ölmeye de bu teröristleri öldürmeye de.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TREND

© Copyright 2018 Amra Live. All rights reserved. The Amra Live is not responsible for the content of external sites. Amra Live Project by TRio